rolex replica| fake watches| replica watch| fake rolex datejust| replica iwc| fake watches|

Tarım Kimyasalları | Kartepe Kimya

Tarım Kimyasalları

- SIVI GÜBRELER -

Ticari İsmi : TARCROP
Kimyasal İsmi : Ürün Artırıcı
Kullanım Amacı :

Şeker taşıma, protein oluşumu, su hareketi, meyve haşıllama, raf ömrü ve hastalık toleransını artırır. Klorofil ve pigment üretimi, protein sentezi, solunum ve büyüme için gerekli olan enzim yönlendirir. Meyve sayısını ve meyve tane ağırlığını artırarak tonajı %20 ye kadar artırır. Köklerdeki kılcal kök oranını artırır. Soğuk ve sıcak stresine karşı bitkileri korur. Hücre duvarı gücünü artırarak tohum ve meyve kalitesini iyileştirmekte ve raf ömrünü uzatmaktadır. Ayrıca dane ve meyvelerin yeterli iriliğe, dolgunluğa, sertliğe ve renge sahip olmasını sağlar.

Ticari İsmi : TARCLOROXY
Kimyasal İsmi : Toprak Şartlandırıcı
Kullanım Amacı :

- MAKROBESİNLER -

Ticari İsmi : P-OVER
Kimyasal İsmi : P-OVER (ÜSTÜN FOSFOR)
Kullanım Amacı :

Bitki verimliliğini ve dayanıklılığını artırır. Daha iyi ve güçlü köklenme sağlar. Doğru fotosentez için gereklidir. Olgunlaşmayı hızlandırır. Azot gübrelemesinin etkinliğini artırır.

Ticari İsmi : SLOW RELEASE NB
Kimyasal İsmi : Yeni Nesil Stabil Azot Gübresi
Kullanım Amacı :

Ticari İsmi : BEST-K
Kimyasal İsmi : Potasyum
Kullanım Amacı :

Renk, kalite, verim ve şekil bozukluklarını giderir. Enerji transferini kolaylaştırır. Yapraktan veya topraktan kolayca uygulanabilir. Meyve fidanları, fındık, asmalar, sera ve açık alan bitkileri içindir.

- MİKROBESİNLER -

Ticari İsmi : TARİRON (Fe-Oxy Chelate)
Kimyasal İsmi : TARİRON (Fe-Oxy Chelate)
Kullanım Amacı :

Geniş pH aralığında uygulanabilme özelliği ile her tür toprak türüne uygun olarak hazırlanmış ve özellikle demir eksikliğinin giderilmesinde geniş tarım uygulamaları ile meyvecilik ve sebzecilik uygulamalarında kullanılır.

Ticari İsmi : TARMAN (Mn-Oxy Chelate)
Kimyasal İsmi : TARMAN (Mn-Oxy Chelate)
Kullanım Amacı :

İçeriğinde bitkinin mangan elementini kolaylıkla almasını sağlayacak nano yapılı transfer ajanlar vardır.

Ticari İsmi : TARZİN
Kimyasal İsmi : Tarzin
Kullanım Amacı :

Geniş pH aralığında uygulanabilme özelliği ile her tür toprak türüne uygun olarak hazırlanmış ve özellikle çinko eksikliğinin giderilmesinde geniş tarım uygulamaları ile meyvecilik ve sebzecilik uygulamalarında kullanılır.

Ticari İsmi : TARMİX-5M
Kimyasal İsmi : Tarmix-5M-Oxy
Kullanım Amacı :

- DİĞER TARIM KİMYASALLARI -

Ticari İsmi : ALÜMİNYUM SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Alüminyum Sülfat
Kullanım Amacı :

İçme ve Atıksu arıtma tesislerinde çöktürme ajanı olarak kullanılır. Ayrıca mordan olarak boya ve tekstil sektöründe kullanılır.

Ticari İsmi : AMONYUM KLORÜR
Kimyasal İsmi : Amonyum Klorür
Kullanım Amacı :

Tekstil ve deri sektöründe, kumaş baskısında ve boyamada kullanılır. Metallerin çinko kaplamasında ve kalaylanmasında dekapajlama ajanı olarak kullanılır. Ayrıca sığırlar için yem desteği olarak da kullanılır.

Ticari İsmi : AMONYUM PERSÜLFAT
Kimyasal İsmi : Amonyum Persülfat
Kullanım Amacı :

Camda, çinko ve PCB üretiminde erching ajanı olarak, tekstil ve ağartma işlemlerinde, renk ve koku giderme yağlarında, boyaların üretiminde, bakırın yüzey muamele ajanı ve toprak düzenleyici olarak kullanılır.

Ticari İsmi : ASETİK ASİT
Kimyasal İsmi : Asetik Asit
Kullanım Amacı :

Vinil asestat üretiminde, kauçuk imalatında koagülatör olarak, gıda sektöründe sirke yapımında kullanılır. Ayrıca tekstil, deri, kozmetik ve ilaç sektöründe, pH düşürücü olarak da kullanılır.

Ticari İsmi : BAKIR SÜLFAT
Kimyasal İsmi : GÖZTAŞI
Kullanım Amacı :

Tarım sektöründe fungisit ve herbasit olarak kullanılır. Ayrıca boya ve tekstil sektöründe mordan olarak kullanılır.

Ticari İsmi : BORAKS
Kimyasal İsmi : Sodyum Tetraborat
Kullanım Amacı :

Orta dereceli bir alkali çözelti oluşturan, boraks iyi bir su yumuşatıcısı olarak, deterjan, temizleme malzemeleri ve kozmetiklerin yapımında kullanılır. Yalıtımda, metal sanayiide, fotoğrafçılıkta, çimento ve deri endüstrisinde; ateşe dayanıklı malzeme yapımında, yangın döndürücülerde; tekstil boylarında, böcek öldürücüler (karıncalar), yapıştırıcı yapımında kullanılır.

Ticari İsmi : BORİK ASİT
Kimyasal İsmi : Borik Asit
Kullanım Amacı :

Isıya dayanıklı cam, yanmaz kumaşlarda, elektroliz banyolarında, deri üretiminde, porselen parlatmada, çelik sertleştiricilerde kullanılır. Kozmetik ve ilaç sektöründe ise orta derecede antiseptik ajan ve emülsifiye edici olarak gargaralarda, göz damlalarında, cilt losyonlarında, şampuanlarda kullanılır.

Ticari İsmi : ÇİNKO KLORÜR
Kimyasal İsmi : Çinko Klorür
Kullanım Amacı :

Korozyon inhibitörü olarak su şartlandırmada ve metal yüzey işlemlerinde kullanılır. Ayrıca tekstil, kozmetik ve tarım gibi çeşitli sektörlerde kullanılır.

Ticari İsmi : ÇİNKO OKSİT
Kimyasal İsmi : Çinko Oksit
Kullanım Amacı :

Antibakteriyel özelliğinden dolayı ilaç ve kozmetik sanayinde, UV koruyucu olarak boya sektöründe ve tekstil sanayinde doğu malzemesi olarak kullanılır. Seramik, cam ve metal yüzey kaplama sanayinde direnç artırıcı özelliği vardır.

Ticari İsmi : ÇİNKO SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Çinko Sülfat Heptahidrat
Kullanım Amacı :

Toprak pH düzenleyici olarak ve bitki gelişimine destek ürünlerin üretiminde kullanılır. Ayrıca mineral desteği olarak hayvan yemlerinde, diş macununda ve bira sektöründe kullanılır.

Ticari İsmi : DEMİR SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Demir Sülfat
Kullanım Amacı :

Yün boyamada ve mürekkep üretiminde bir mordon olarak kullanılır. Bir katalizör olarak, tehlikeli atık muamelesinde, su şartlandırmada ve kimyasal reaksiyonlarda kullanılır. Toprağa demir takviyesi ve bitki gelişimine destek olarak kullanılır. Ayıca çimler için iyi bir yosun önleyicidir.

Ticari İsmi : DEMİR III KLORÜR
Kimyasal İsmi : Demir III Klorür
Kullanım Amacı :

Evsel ve endüstriyel su arıtma işlemlerinde, elektronikte baskılı devrelerin üretilmesinde, çamur şartlandırmada, bakır aşındırma işlemlerinde ve tekstil (mordan olarak) kullanılmaktadır.

Ticari İsmi : EDTA
Kimyasal İsmi : Edta
Kullanım Amacı :

Tekstil, kozmetik ve sanayide metal iyonlarını kontrol etmek için kullanılır.

Ticari İsmi : FORMİK ASİT
Kimyasal İsmi : Formik Asit %85
Kullanım Amacı :

Çeşitli sektörlerde, dezenfektan, solvent, bronzlaştırıcı ajan, metal temizleyici, ağartıcı ve kumaş boyama maddesi olarak kullanılır.

Ticari İsmi : FOSFORİK ASİT
Kimyasal İsmi : Fosforik Asit %85
Kullanım Amacı :

Kola gibi yumuşak içeceklerin asitlendirilmesi, cottage proses peynirinin, katı yağın ve shorteninglerin üretilmesi, imitasyon jölelerin üretilmesinde pH kontrolü, maya üretiminde besiyeri bileşeni, fosfatlı gübre üretiminde, seçili işlenmiş gıda ürünlerinde bakteri gelişiminin kontrolü, kireçleme sonrası şeker özsularının berraklaştırılmasında çökeltici ajan ve fosfat tuzlarının üretilmesi için kullanılır.

Ticari İsmi : HİDROJEN PEROKSİT
Kimyasal İsmi : Hidrojen Peroksit %50
Kullanım Amacı :

Kağıt sanayinde kağıtların beyazlatılmasında, tekstil sektöründe kumaşların ağartılmasında kullanılır. Bileşik ayrıca dezenfektasyon, oksitleme, antiseptik üretimi ve roket yakıtı üretiminde de kullanılmaktadır.

Ticari İsmi : KALSİYUM KARBONAT (Kalsit)
Kimyasal İsmi : KALSİT
Kullanım Amacı :

Kalsiyum karbonat, sanayide mermer, tebeşir ve kireçtaşı, boya malzemelerinin PVC üretiminde ve seramik yapımında kullanılır. Ayrıca tıp alanında ve gıda katkı maddesi olarak da uygulama alanı vardır.

Ticari İsmi : MAGNEZYUM KLORÜR
Kimyasal İsmi : Magnezyum Klorür
Kullanım Amacı :

Suda ve alkolde çözünür. Çimento, delme ve öğütme çarklarında, kimyasal üretim ve toz bağlamada, magnezyum metal ve üretiminde, ateş geçirmezlik ajanlarında, tekstil ve kağıt üretiminde katkı olarak, dezenfektanlarda, yangın söndürücüler ve seramiklerde, gıda sektöründe pıhtılaştırıcı olarak kullanılırlar. Sıvı hali, karayollarında buz karşıtı veya buz bozucu olarak kullanılır.

Ticari İsmi : MAGNEZYUM OKSİT
Kimyasal İsmi : Magnezyum Oksit
Kullanım Amacı :

Yüksek ısıya dayanıklı olması nedeniyle dolayı refrakter malzeme üretiminde ve yangına dayanıklı madde olarak yapı sektöründe kullanılır. Higroskopik özelliğinden dolayı kurutucu ajan olarak da çeşitlilik sektöründe kullanılır.

Ticari İsmi : MAGNEZYUM SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Magnezyum Sülfat
Kullanım Amacı :

Gıda ve sağlık alanında magnezyum takviyesi olarak kullanılır. Endüstriyel tuz olarak tekstil sektöründe apre işlemlerinde ve deterjan üretiminde kullanılır.

Ticari İsmi : MANGAN SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Mangan Sülfat
Kullanım Amacı :

Tarımda bitkiler için besin maddesi ve gübre olarak kullanılır.

Ticari İsmi : MONOETANOL AMİN (MEA)
Kimyasal İsmi : MEA
Kullanım Amacı :

Deterjanlarda, araba yıkama şampuanlarında, genel yağ gidericilerde, wax uzaklaştırıcılarda nötralize ajan ve korozyon önleyici ve zirai kimyasallarda, ilaç ürün formülasyonlarında yapıştırıcı olarak kullanılır. Zamklar, lateks ve fotoğraf geliştiriciler için dağıtıcı ajanlarda, kauçuk vulkonizasyonu tetikleyicilerde, korozyon önleyicilerde, pH kontrolünde, ara madde sentezlerinde, vernik, boya, wax ve cila ısıtma ajanlarında kullanılır.

Ticari İsmi : NİTRİK ASİT
Kimyasal İsmi : NİTRİK ASİT
Kullanım Amacı :

Gübre, patlayıcı maddeler, boya ve ilaç yapımında ve maden işlemeciliğinde kullanılır. Gümüş ve altını saflaştırma ve hidroklorik asit ile karışımları (Aqua Regia) altını çözücü olarak kullanılır.

Ticari İsmi : POTASYUM HİDROKSİT
Kimyasal İsmi : Potas Kostik (KOH)
Kullanım Amacı :

Alkalik bir baz olarak, sıvı sabun ve arap sabunu gibi birçok temizlik ürününün yapımında, geri dönüşümlü kağıtların yapımında, gübre yapımında ve tarım ilaçlarında, pillerde elektrolit olarak, tıpta ve endüstriyel kimyada kullanılır.

Ticari İsmi : POTASYUM KARBONAT
Kimyasal İsmi : Potasyum Karbonat
Kullanım Amacı :

Endüstriyel ürünlerde, camlarda, seramiklerde, patlayıcılarda, gübrelerde ve sırlama endüstrisinde, kişisel bakım ürünlerinde, yumuşak sabunların üretiminde, gıda sanayinde, inorganik tuzların üretiminde, boyalarda ve yün bitirme işlemlerinde kullanılır.

Ticari İsmi : POTASYUM KLORÜR
Kimyasal İsmi : Potasyum Klorür
Kullanım Amacı :

Tarım sektöründe gübre üretiminde ve farmasötik ürünlerde potasyum katkısı olarak kullanılır. Ayrıca potasyum hidroksit ve potas metali üretiminde kullanılır.

Ticari İsmi : SİTRİK ASİT
Kimyasal İsmi : Sitrik Asit
Kullanım Amacı :

Deterjanlarda ve endüstriyel temizleme ürünlerinde, gıdaların dayanıklılığını arttırmak için ve bazı alkolsüz içeceklere tat vermek için kullanılır. Şekerleme ve ilaç yapımında da yararlanılır.

Ticari İsmi : SODYUM GLUKONAT
Kimyasal İsmi : Sodyum Glukonat
Kullanım Amacı :

Alkali ve konsantre alkali çözeltilerde mükemmel kompleks yapıcı özelliğiyle, set geciktirici, plastikleştirici/su azaltıcı ve acılık durdurucu olarak, sodyum glukonat gıda, kozmetik-deterjan, ilaç ve birçok endüstride kullanım alanı bulur.

Ticari İsmi : SODYUM METASİLİKAT
Kimyasal İsmi : Sodyum Metasilikat
Kullanım Amacı :

Korozyon önleyici ajan olarak deterjanlarda, aşınmadan koruma amacıyla su şartlandırmada, boya pigmentler için koruyucu olarak, endüstriyel ürünler (silikat jet vs.) için hammadde olarak kullanılır.

Ticari İsmi : SODYUM MOLİBDAT
Kimyasal İsmi : Sodyum Molibdat
Kullanım Amacı :

Tarım sektöründe gübre ve yem sektöründe molibdenyum takviyesi olarak kullanılır. Ayrıca korozyon inhibitörü olarak metal kaplama ve su şartlandırma gibi çeşitli endüstrilerde kullanılır.

Ticari İsmi : SODYUM TRİPOLİFOSFAT
Kimyasal İsmi : Stpp
Kullanım Amacı :

Diş macunu, sabun, deterjanlarda ve endüstriyel temizleyicilerde temizleme kabiliyetlerini iyileştirmek amacıyla ve yapılandırıcı dolgu maddesi olarak kullanılır. STPP nin suyun sertliğini giderici ve kiri çamaşırdan ayırarak kendi bünyesine bağlama özelliği vardır. Ayrıca gıdada koruyucu olarak kullanılır.

Ticari İsmi : SÜLFAMİK ASİT
Kimyasal İsmi : Sülfamik Asit
Kullanım Amacı :

Gıda sektöründeki tatlandırıcıların sentezlerinde ve metal/seramik gibi yüzeyleri temizlemede kullanılır. Ayrıca takma dişleri temizlemekte kullanılan tabletlerde, boyar madde ve pigment yapımında, tarım ilaçlarında ve kağıt endüstrisinde kullanılır.

Ticari İsmi : SÜLFÜRİK ASİT
Kimyasal İsmi : Sülfürik Asit
Kullanım Amacı :

Fosfat gübresi, sentetik deterjanlar, boya ve pigmentler, patlayıcılar, ilaçlar, diğer asitler, parşömen kağıdı, tutkal ve ahşap koruyucuların üretiminde kullanılır. Yağların rafinasyonunda ve petrolün saflaştırılmasında, metal proseslerinde temizleme, elekrolizle kaplama ve demir harici metalürjide kullanılır. Çeşitli proseslerde ve reaksiyonlarda katalizör olarak, pH ayarlayıcısı, solvent olarak, dehidrasyon ajanı olarak ve absorbant olarak kullanılır.

Ticari İsmi : TRİETANOL AMİN
Kimyasal İsmi : TEA %85
Kullanım Amacı :

Nötralize edici ajan olarak bulaşık deterjanında, araba yıkama şampuanlarında, sıvı sabun bazlı deterjan formülasyonlarında, kişisel bakım ürünlerinde ve transparan çam yağ bazlı dezenfektanlarda emülsifiye edici bir etkiyle, suda çözünen tea sabunlarını oluşturmak için; beton öğütmede yardımcı ajan olarak; tekstilde kullanılan yüzey aktiflerin üretiminde kullanılır.