rolex replica| fake watches| replica watch| fake rolex datejust| replica iwc| fake watches|

Yem Katkı Maddeleri | Kartepe Kimya

Yem Katkı Maddeleri

Ticari İsmi : ASETİK ASİT
Kimyasal İsmi : Asetik Asit
Kullanım Amacı :

Asetik asit, küfü kontrol etmek ve yemde bakteri oluşumunu azaltmak için kullanılır. pH seviyelerini değiştirebilir ve yem kullanımını iyileştirebilir.

Ticari İsmi : BAKIR SÜLFAT (GÖZTAŞI)
Kimyasal İsmi : BAKIR SÜLFAT (GÖZTAŞI)
Kullanım Amacı :

Tarım sektöründe fungisit ve herbasit olarak kullanılır. Mineral desteği olarak yem karışımlarında kullanılır. Ayrıca boya ve tekstil sektöründe mordan olarak kullanılır.

Ticari İsmi : ÇİNKO OKSİT
Kimyasal İsmi : ÇİNKO OKSİT
Kullanım Amacı :

Antibakteriyel özelliğinden dolayı ilaç ve kozmetik sanayinde, UV koruyucu olarak boya sektöründe ve tekstil sanayinde doğu malzemesi olarak kullanılır. Seramik, cam ve metal yüzey kaplama sanayinde direnç artırıcı özelliği vardır. Ayrıca mineral desteği olarak yem karışımlarında kullanılır.

Ticari İsmi : ÇİNKO SÜLFAT HEPTAHİDRAT
Kimyasal İsmi : Çinko Sülfat Heptahidrat
Kullanım Amacı :

Toprak pH düzenleyici olarak ve bitki gelişimine destek ürünlerin üretiminde kullanılır. Ayrıca mineral desteği olarak hayvan yemlerinde, diş macununda ve bira sektöründe kullanılır.

Ticari İsmi : DEMİR SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Demir Sülfat
Kullanım Amacı :

Yün boyamada ve mürekkep üretiminde bir mordon olarak kullanılır. Bir katalizör olarak, tehlikeli atık muamelesinde, su şartlandırmada ve kimyasal reaksiyonlarda kullanılır. Demir takviyesi olarak tarımda ve yem karışımlarında kullanılır. Ayrıca çimler için iyi bir yosun önleyicidir.

Ticari İsmi : FORMALDEHİT
Kimyasal İsmi : Formaldehit
Kullanım Amacı :

Başlıca reçine imalatında ve kimyasal üretim ara maddesi olarak kullanılmaktadır. Formaldehit reçineler köpük yalıtımı malzemelerinin yapımında, sunta ve kontrplak imalinde tekstil ürünlerinin işlenmesinde kullanılır. Tıbbi laboratuvarda koruyucu sıvı ve sterilize edici madde olarak kullanılmaktadır.

Ticari İsmi : FORMİK ASİT
Kimyasal İsmi : Formik Asit %85
Kullanım Amacı :

Çeşitli sektörlerde, dezenfektan, solvent, bronzlaştırıcı ajan, metal temizleyici, ağartıcı ve kumaş boyama maddesi olarak kullanılır. Yemde bakteri, mantar ve küf oluşumunu azaltmak ve asitleyici ajan olarak kullanılır.

Ticari İsmi : FOSFORİK ASİT
Kimyasal İsmi : Fosforik Asit %85
Kullanım Amacı :

Kola gibi yumuşak içeceklerin asitlendirilmesi, cottage proses peynirin, katı yağın ve shorteninglerin üretilmesi, imitasyon jölelerin üretilmesinde pH kontrolü, maya üretiminde besiyeri bileşeni, fosfatlı gübre üretiminde, seçili işlenmiş gıda ürünlerinde bakteri gelişiminin kontrolü, kireçleme sonrası şeker özsularının berraklaştırılmasında çökeltici ajan ve fosfat tuzlarının üretilmesi için kullanılır.

Ticari İsmi : GLİSERİN
Kimyasal İsmi : Gliserin
Kullanım Amacı :

Kozmetik-deterjan, ilaç ve gıda sektöründe birçok üründe bir bileşen ve nemlendirme ajanı olarak kullanılır.

Ticari İsmi : KALSİYUM KLORÜR
Kimyasal İsmi : Kalsiyum Klorür
Kullanım Amacı :

Yağ çıkarmada ve yollar için buz kırmada kullanılır. Gıdalarda doku sertleştirici olarak rol oynar. Kalsiyum desteği olarak yem katkı maddelerinde kullanılır.

Ticari İsmi : MAGNEZYUM KLORÜR
Kimyasal İsmi : Magnezyum Klorür
Kullanım Amacı :

Suda ve alkolde çözünür. Çimento, delme ve öğütme çarklarında, kimyasal üretim ve toz bağlamada, magnezyum metal ve üretiminde, ateş geçirmezlik ajanlarda, tekstil ve kağıt üretiminde katkı olarak, dezenfektanlarda, yanın söndürücüler ve seramiklerde, gıda sektöründe pıhtılaştırıcı olarak kullanılırlar. Sıvı hali, karayollarında buz karşıtı veya buz bozucu olarak kullanılır. Magnezyum desteği olarak yem karışımlarında kullanılır.

Ticari İsmi : MAGNEZYUM SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Magnezyum Sülfat
Kullanım Amacı :

Gıda ve sağlık alanında magnezyum takviyesi olarak kullanılır. Endüstriyel tuz olarak tekstil sektöründe apre işlemlerinde ve deterjan üretiminde kullanılır.

Ticari İsmi : MONOPROPİLEN GLİKOL
Kimyasal İsmi : MPG
Kullanım Amacı :

Aroma ve esans sanayinde, ilaç ve kozmetik sektöründe, solvent, emülsiyon oluşumunda bir koruyu ve yağlayıcı olarak kullanılır. Doğal özlerden aktif özlerini elde etmek için bir ekstrakte edici olarak, tütün sanayinde ve poliüreten/poliester reçinelerde kullanılmaktadır. Ayrıca nemlendirici ve koruyucu olarak gıda sektöründe kullanılır.

Ticari İsmi : POTASYUM HİDROKSİT
Kimyasal İsmi : Potas Kostik KOH
Kullanım Amacı :

Alkalik bir baz olarak, sıvı sabun ve arap sabunu gibi birçok temizlik ürününün yapımında, geri dönüşümlü kağıtların yapımında, gübre yapımında ve tarım ilaçlarında, pillerde elektrolit olarak, tıpta ve endüstriyel kimyada kullanılır. Gıda ve yem sektöründe kıvamlaştırıcı, stabilizör ve pH dengeleyici olarak kullanılır.

Ticari İsmi : POTASYUM KARBONAT
Kimyasal İsmi : Potasyum Karbonat
Kullanım Amacı :

Endüstriyel ürünlerde, camlarda, seramiklerde, patlayıcılarda, gübrelerde ve sırlama endüstrisinde, kişisel bakım ürünlerine, yumuşak sabunların üretiminde, gıda sanayinde, inorganik tuzların üretiminde, boyalarda ve yün bitirme işlemlerinde kullanılır. Mineral desteği olarak yem sektöründe kullanılır.

Ticari İsmi : POTASYUM SORBAT
Kimyasal İsmi : Potasyum Sorbat
Kullanım Amacı :

Mantar ve mayalara karşı bir koruyucudur. Bakterilere karşı etkili değildir. En iyi aktivitesi 6.5 ‘ in altındaki pH değerlerindedir.

Ticari İsmi : SİTRİK ASİT
Kimyasal İsmi : Sitrik Asit
Kullanım Amacı :

Deterjanlarda ve endüstriyel temizleme ürünlerinde, gıdaların dayanıklılığını artırmak için ve bazı alkolsüz içeceklere tat vermek için kullanılır. Şekerleme ve ilaç yapımında da yararlanılır.

Ticari İsmi : SODYUM BİKARBONAT
Kimyasal İsmi : Sodyum Bikarbonat
Kullanım Amacı :

Asitlik düzenleyici, alkali ve yükseltici ajan.

Ticari İsmi : SODYUM KLORİT
Kimyasal İsmi : Sodyum Klorit
Kullanım Amacı :

Akrilik, poliamid, asetat ve pamuklu elyafların ağartılmasında kullanılan yükseltgen madde.

Ticari İsmi : SODYUM MOLİBDAT
Kimyasal İsmi : Sodyum Molibdat
Kullanım Amacı :

Tarım sektöründe gübre ve yem sektöründe molibdenyum takviyesi olarak kullanılır. Ayrıca korozyon inhibitörü olarak meta kaplama ve su şartlandırma gibi çeşitli endüstrilerde kullanılır.

Ticari İsmi : SODYUM SÜLFAT
Kimyasal İsmi : Sodyum Sülfat
Kullanım Amacı :

Toz deterjanlarda bir işleme (proses) yardımcısı ve bir doldurucu olarak, Kraft kağıt yapmak için ahşap hamur (macun) prosesi ve erimiş cam prosesinde hava kabarcıklarını uzaklaştırmak için bir ajan olarak kullanılır. Ayrıca tekstil boyama proseslerinde, boyanın düzgün bir şekilde nüfuz etmesi için bir düzeyleyici olarak; gıdada boyanın renk kuvvetini standardize edici olarak kullanılır.

Ticari İsmi : SODYUM TRİPOLİFOSFAT
Kimyasal İsmi : Stpp
Kullanım Amacı :

Diş macunu, sabun, deterjanlarda ve endüstriyel temizleyicilerde temizleme kabiliyetlerini iyileştirmek amacıyla ve yapılandırıcı dolgu maddesi olarak kullanılır. STPP nin suyun sertliğini giderici ve kiri çamaşırdan ayırarak kendi bünyesinde bağlama özelliği vardır. Ayrıca gıdada koruyucu olarak kullanılır.

Ticari İsmi : TRİSODYUM FOSFAT
Kimyasal İsmi : Trisodyum Fosfat
Kullanım Amacı :

Çok amaçlı temizleyici ve yağ giderici ajandır. Buhar kazanı pul (kabuk) uzaklaştırılması ve kireç önleme, su yumuşatmada kullanılır. Gıda sektöründe ise pH kontrolü, sitrik asit ile birlikte ekşilik düzenleyici, eser metal iyonlarını komplekleştirir, peynir dilimlerine esneklik verir, değişmez (uniform) erime özellikleri verir, çırpılmış kremayı stabilize eder, ette renk stabilizasyonu sağlar, et yüzeyi üzerinde fosfat sakalları oluşumunu engeller.